KIK toetab Jõgeva jäätmejaama ja ringmajanduskeskuse rajamist enam kui 1,2 miljoni euroga

03.06.2026 | 14:02

Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) otsustas toetada projekti „Jõgeva jäätmejaama kaasajastamine ja laiendamine“, mille raames rajatakse Jõgevale kaasaegne jäätmejaam koos ringmajanduskeskusega.

Projekti kogumaksumus on 1 547 656 eurot, millest KIKi toetus moodustab 1 238 124,80 eurot ning valla omafinantseering 309 531,20 eurot.

Jõgeva jäätmejaam teenindab kogu Jõgeva valda ning olemasolev taristu ei vasta enam muutunud ajale ja vajadustele. Projekti eesmärk on parandada jäätmete liigiti kogumist, suurendada ringlusse võttu ning luua paremad võimalused materjalide korduvkasutuseks ja ringmajanduse edendamiseks.

Investeeringu käigus laiendatakse jäätmejaama territooriumi, rajatakse uus estakaad ja varjualused konteineritele, ehitatakse ringmajanduse ja ohtlike jäätmete hoone koos olmeruumidega, uuendatakse liikluskorraldust ning rajatakse vajalikud vee-, kanalisatsiooni- ja valgustuslahendused.

Projekti tulemusena kasvab liigiti kogutud jäätmete maht kuni 280 tonnini aastas ning paraneb nii elanike kui ettevõtete võimalus erinevaid jäätmeliike mugavalt ja keskkonnasäästlikult üle anda.
Projekti ettevalmistustööd algavad 2026. aastal, ehitustööd on kavandatud aastateks 2027–2028 ning jäätmejaam ja ringmajanduskeskus valmivad 2028. aasta sügiseks.

open graph imagesearch block image